Umělci

Ondřej Jurčeka

trumpetista (Česko)

Ondřej Jurčeka začal své hudební nadání rozvíjet již v pěti letech hrou na klavír. Ve třinácti letech začal s pomocí svého otce, trumpetisty SfB, hrát na trubku. Trubka ho zaujala natolik, že se jí věnoval naplno a za dva roky již studoval tento obor na konzervatoři v Brně. Je laureátem několika mezinárodních soutěží.

Účastnil se mnoha trumpetových kurzů, např. u Reiera Dorresteijna (Hong Kong) , o kterém psal i ve své diplomové práci.

Svá studia zakončil na JAMU v Brně u doc. J. Brody.

Stálé angažmá získal ve Filharmonii B. Martinů ve Zlíně, v Městském divadle Brno, v Národním divadle Brno, Moravské filharmonii Olomouc. Nyní působí jako sólo trumpetista Filharmonie Brno, Symfonického orchestru hlavního města Praha FOK, sólo kornetista Moravia Brass Bandu. Dále je členem souboru Czech Brass.

V roce 2016 interpretoval světovou premiéru skladby Century Dance pro pět různých trubek a orchestr českého skladatele Zdenka Merty. Je jediným sólistou této skladby.

K jeho nejvýznamnějším nahrávacím počinům patří například  koncert pro trubku a orchestr z pera skladatele Sergio Cervettiho. Pod taktovkou Maxima Shostakoviche natočil společně se světovou pianistkou Shiran Wang klavírní koncert č.1, op.35, pro klavír, trubku a smyčce od Dmitrije Shostakoviche.

Spolupracuje s orchestry a komorními soubory i jako sólista.

Má na kontě řadu CD nosičů.

 

nabízíme